Aziz Başkan Açıklamalarda Bulundu.

 Aziz Başkan Açıklamalarda Bulundu.
Okunuyor Aziz Başkan Açıklamalarda Bulundu.

Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu .

GALATASARAY PARAYA İTİRAZ ETSİN

59’dan bu yana Beşiktaş’ın iki şampiyonluğu sığmıyor dedim. Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluğunu 2017’deki konuşmamda söyledim. Galatasaray’ın burada yapması gereken bu parayı Fenerbahçe alsın mı almasın mı kavgası yapması lazım. Yoksa Fenerbahçe şampiyon olmuşsa bunların müracaatını yapıyorsun, federasyon da tabii ki bunu tasdik edecekler. Buradaki ince nokta aradaki fark şampiyonluğu getirip de yayın haklarından alacak mı almayacak mı? Galatasaray’ın itiraz etmesi gereken budur. Onların zekaları yetmiyor. İnce nokta, eski şampiyonluk yayın hakkından pay alınacak mı? Galatasaray buna itiraz etmeli. 2014’te, TFF’ye müracaat etmek üzere bir çalışma grubu oluşturduk. Bunu kongrede söylüyorum. Kaba olarak düşünürsen, benim zekamı ölçemediğin için, anlamıyorlar. 2 şampiyonluk sığmıyor diyorum, niye diyorum, yayın payı hakkında diyorum. 2014’te çalışmayı başlattık. Reddedilme olsa ben bu hazırlığı yapar mıyım? Yalan söylüyorlar, yalan .

BEŞİKTAŞ’A NASIL KARAR VERDİN ?

Türker Arslan sen karar verdiysen, Beşiktaş’a nasıl karar verdin? TFF, beni aradı sordu. Böyle bir başvurunun olmadığını söyledim. Galatasaray, Beşiktaş’ın şampiyonluğu verilirken neden itiraz etmedi?

G.SARAY ADINA UTANDIM

Fenerbahçe müracaat etmiş olsa ben 2014’te çalışmayı başlatıp, 2017’de açıklama yapar mıydım? Yalan söylüyorlar. Galatasaray adına utandım. Konuşmaları kesip yayınlıyorlar. Bütün sözlerimi yayınlarlarsa, ne dediğim anlaşılır.

FETÖ LİDERİ ONLARA DUA ETTİ

Kendilerinin şampiyon olması için dua eden insanın FETÖ örgütünün başkanı olduğunu da herkes biliyor. Başkanlığı bıraktığımdan beri 3 seneye yakın bir zaman geçti. Bugün artık konuşmam gerekiyor. Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe yönetimine savaş ilan ettiler. Ben Fenerbahçe değilim, Fenerbahçe’nin kendisiyim. Çünkü ben 20 sene kulübe hizmet ettim ve bu kulübe 20 sene hizmet ederken de Fenerbahçe için ne yaptığımı hepiniz biliyorsunuz. Gittim Fenerbahçe için hapis yattım. Böyle bir insan üzerinden Fenerbahçe yönetimiyle bir kavganız varsa bunu yürütmek yanlıştır ve aptallıktır. Sizin varsa sorunlarınız kendi aranızda konuşursunuz, anlaşırsınız, anlaşamazsınız.

ALİ BEY’E YANITIM…

Ali Bey’e de cevap vereceğim. Hakimleri, savcıları üye yaparken, böyle bir örgüt yoktu. Fenerbahçeli olduklarını iddia ediyorlardı. Herhangi bir suçları olmadıkları ispatlandığında, kulübe üye yapıyorduk. Ben kimseyle de tavla oynamadım. FETÖ ile ilk mücadele eden insanım.

ŞİKEYİ G.SARAY YAPTI

Bu ülkeye şikeyi sokan takım Galatasaray’dır. Beni mahkemeye verdiler. Söylediklerimde suç olmadığı tescillendi. Deliller burada, ben bir şeylere karışmadım ama Galatasaray karışmış.”

F.BAHÇE’NİN YANINDAYIM

Ben Fenerbahçe’nin yanındayım, Fenerbahçe’nin haklı olduğu tüm davalarda Fenerbahçe’nin savunucusuyum. Galatasaray, bunu iyice kafasına soksun. 

BİR RİCAM VAR

Fenerbahçelilere ricam var. Bölünmesinler, birlik beraberlik içinde olsunlar. Kötü günler aşılır ama idare edenler de bu kulübü layık oldukları yere götürmek için çalışsınlar.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın