Erol Bulut İstifa Etmeli

 Erol Bulut İstifa Etmeli
Okunuyor Erol Bulut İstifa Etmeli

Eski milli futbolcu Nihat Kahveci Erol Bulut hakkında konuştu.

Nihat Kahveci, Fenerbahçe’nin evinde Gençlerbirliği’ne 2-1 yenildiği karşılaşmayı Tivibu Spor ekranlarında yorumladı ve dikkat çeken ifadeler kullandı. İşte Kahveci’nin flaş sözleri.

Maçın teknik analizi ile başlamak zor. Bugün konuşulan bir kelime var, istifa, istifa… Nereye baksak yapılan yorumlar böyle ve Fenerbahçe taraftarının da net bir şekilde belirttiği kelime, istifa.

35 dakika muhteşem bir futbol oynadı Konyaspor deplasmanında, bu hafta Gençlerbirliği ile evinde oynayacak. 1 haftadır lig sonuncusu geliyor, oyun oynayamıyor, skor alamıyor, 2.5 aydır galip gelemiyor konuşuluyor… 25 milyon taraftar deniyor, 25 milyon taraftarın biri bile yenilirizi düşünmemiştir.

Fenerbahçe’nin başına bugün gelen olaya ben sürpriz demem, bu bambaşka bir olay, inanılmaz bir durum. Bence şoktalar.

Erol hocanın açıklamalarını da gördüm, Erol hoca mütevazi davranıp istifa etmeli. İstifa da bir hizmettir. Beklenti de bu yönde. Erol hocanın arkasında duran, sabretmeliyiz diyen bir kesim vardı, bence o kesimi de düşünerek, kendisini savunan o kişileri de düşünerek istifa etmeli.

Erol hocanın oynatmak istediği sistemde bir duvar var herhalde, oyunculara ulaşmıyor. Ne oynandığına bakarım, Fenerbahçe solda Pelkas ile başladı, sonra Novak oynadı, Mert Hakan oynadı. Forvet arkasına Pelkas geçti, Mert Hakan oynadı, İrfan Can oynadı. Forvet Thiam’dı, sonra Samatta oldu, Cisse oldu. Sağ kenarın Samuel’di, Ferdi oldu. Sol bekin Novak’tı, bir ara Szalai oldu, bir ara bir baktım Pelkas sol bek oldu. Yazarken yoruluyorsun.

Fenerbahçe, Kadıköy’de ilk defa kendi kalesine gol atmıyor. Maçın bitmesine 50 dakika var, oyuncular sahada panik halinde, kaos ortamı var. Bir sakin olun. Bu takımı hep övdük, lider oyuncular var, Sosa, Gustavo, Pelkas, Novak, geçen sene Mert Hakan’ın yaptıkları, kenardaki Ozan, sağ bekteki Gökhan… Niye sakin olamadılar, onu da anlamıyorum. Serdar golü attı, Fenerbahçe fişi çekti.

Erol hoca başta, kazandığında o övülcekti, kaybederken de o eleştirilir. Bazı oyuncuları da unutmayalım lütfen. Sahadaki liderler de bir sakinleştirmeli. İçeride oynuyoruz, sakin olalım demeli.

Kimin nerede oynadığı belli değil. Fenerbahçe içeride 5’e 2, 6’ya 4 yakalanmaz defansta. 2 gol yer, 10 pozisyon bulur, 1 tane olsa gol atar. 2 gol yiyor, 4 tane net pozisyon veriyor. Maçın en iyisi Altay, daha ne yapayım der.

Ben bugün Erol Hoca’dan çıkıp konuşmasını beklerdim. Şunları yapmak isteriz, oynayamadık falan… Tarihinin en kısa basın toplantısını yaptı. Böyle durumlarda çıkıp konuşmalı. Al soruları, çık, konuş. Büyük takım teknik direktörlüğü budur. Sadece sahanın içindeki futbol değildir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın