Fenerbahçe’de Arda Güler Gerçekleri

 Fenerbahçe’de Arda Güler Gerçekleri
Okunuyor Fenerbahçe’de Arda Güler Gerçekleri

Sarı Lacivertli ekibin genç yeteneği Arda Güler, hakkında gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmıştı.

“Arda Güler şimdi oynamazsa ne zaman oynayacak?”

Arda Güler’in içinde bulunduğu problem sistem. Fenerbahçe’nin şu anki kadrosunda Arda Güler sürekli yer bulamaz. Bu Arda’nın burada oynayamayacak kalitesi olmadığı anlamına gelmiyor. Arda, hakikaten çok yetenekli ama bu yaşlarda oynama imkanı veremiyoruz, şimdi oynayamazsa ne zaman oynayacak?

Oynayamayan genç oyuncu kendisini geliştiremez. Bu alan ve zamanı vermezsek Arda Güler de zaman içerisinde kayıplar listesine girecektir.

“Federasyon alan yaratmalı”

Amacımız inandığımız çocukları kaybetmemek. Bu yüzden federasyonun ve kulüplerin genç arkadaşlarımıza yarı profesyonel bir alan yaratması gerektiğini düşünüyorum.

“Merih’i kadro dışı bırakmıştım”

Merih Demiral’ın Fenerbahçe’deki başlangıcından ayrılışına kadar bütün süreçlerde ben varım. Karamürsel’den kendi ellerimle alıp getirdim. Bizde uzun süre görev aldı. Galatasaray U21 ile Florya’da karşılaştık ve bizi yendiler. Merih Demiral’ı o maçta 20. dakikada oyundan aldım, pozisyon hatası yapmıştı. Daha sonra kendisine yakıştırmadığım birtakım hareketler yapması nedeniyle kadro dışı bıraktık ve U19’a yolladık. Orada da bir şeyler olmuş ve takımlarda oynatmayıp sadece antrenmanlara çıkmasını sağladık. Kendisini çağırıp kazanmak adına konuştum ve bize söz vermişti.

“Süre alamayınca gitmek istedi”

A takıma çıkardık ama süre alamayınca kulüpte oynamak istemedi. Menajerleri olaya dahil oldu ve Sporting’e götürdüler. Merih, Sporting’e gitmek istedi ve kulüp de verdi.

“Merih kalmalıydı”

Genç futbolcunun nereye kadar çıkacağını tahmin etmek mümkün değil, sadece yeteneklerine bakarak ileriye doğru yorumluyorsunuz. Merih’in o dönem bizde kalması gerekiyordu, kabul ediyorum. Ancak süre alamadıktan sonra haklı olarak bir arayışa girmesi doğaldı. Merih’in o dönemki problemi şu an Arda Güler için de geçerli.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın