Fenerbahçe’de Arda Güler’e Dev Talip

 Fenerbahçe’de Arda Güler’e Dev Talip
Okunuyor Fenerbahçe’de Arda Güler’e Dev Talip

Sarı Lacivertli ekibin genç yıldızı Arda Güler, performansıyla dev kulüpleri etkiledi.

ARDA GÜLER’E BİR TALİP DAHA

Fenerbahçe ve Türk futbolunun geleceği için önemli bir potansiyel olarak görülen Arda Güler’e Avrupa’dan talip çıktı. 16 yaşındaki genç futbolcuya olan ilgiyi Türk scout resmen açıkladı. İşte Arda Güler’e talip olan o takım…

CLUB BRUGGE SCOUTU AÇIKLADI

Belçika’nın en büyük kulüplerinden Club Brügge’ün scoutu olan Halis Yen, Belçika futbolununun altyapıya bakış açısından, scoutingin önemine, Türkiye’den listesinde yer alan futbolculardan, TFF’ye önerilerine kadar birçok konuyu anlattı. Fanatik’e konuşan Halis Yen şu ifadeleri kullandı.

‘ARDA, BORA VE BARTUĞ’U TAKİP EDİYORUM’

“Fenerbahçe’den; Arda Güler (16) ve Bora Aydınlık (16), Galatasaray’dan da Bartuğ Elmaz (18) gibi oyuncuları takip ediyor, onların gelişimini merak ediyorum. Benim için önemli olan altyapıdan kaç futbolcu çıkar? Aslında altyapıdan yeterince gençlerimiz çıkıyor ama A takımlarda sistem ve sabır olmadıgı için bu yetenekli gençleri her zaman A takıma entegre edemiyoruz.”

44 DAKİKADA 1 ASİST

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi ön elemeleri ve Süper Lig’de oynadığı 3 maçta oyuna sonradan dahil olan genç futbolcu, şu ana kadar 44 dakika şans bulabildi. Arda Güler bu karşılaşmalarda 1 asistlik katkı sağladı.

2 YIL SÖZLEŞMESİ KALDI

Sarı-lacivertlilerde takım adına oldukça önemli bir potansiyel barındıran genç isim, sezon başında A takıma katıldı. 2005 doğumlu on numaranın Süper Lig devi ile olan sözleşmesi 2023’te sona erecek.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın