Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım Sürprizi

 Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım Sürprizi
Okunuyor Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım Sürprizi

Sarı Lacivertli ekibin efsane başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin kötü gidişatının ardından ne yapacağı merak konusu oldu.

Fenerbahçe eski asbaşkanı ve basın sözcüsü Mahmut Uslu, uzun süren suskunluğunu bozdu ve önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Ali Koç’un, geçen sezon yaptığı “Sivasspor maçından sonra sevindiniz mi yoksa üzüldünüz mü?” çıkışına sert yanıt veren Uslu, teknik direktör Vitor Pereira’nın “Bu kulüpte UEFA Avrupa Ligi’ni kazanacağımızı düşünen mi var?” sözleri için ‘Biz olsaydık Pereira’yı kovardık’ şeklinde konuştu.

Ali Koç’un hayali düşman yarattığını belirten Mahmut Uslu, “İnsanlar ‘Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon’ diye bağırıyor. İşlerini konsantre olup Fenerbahçe’yi şampiyon yapsınlar.” dedi.

Rossi ve Berisha’nın fırsat transferleri olmadığı görüşünü savunan Uslu, Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in geri dönüşlerine de eleştiriler getirdi.

İşte Mahmut Uslu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Fenerbahçe’nin özellikle son dönemde saha içindeki durumunu, futbolunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sayın Başkan Ali Koç, bizim için “kumpas kuruyorlar ve köşede bekliyorlar” diyor. Bu kişiler kim merak ediyorum. Fenerbahçe’nin hala şampiyonluk şansı var ve önemli olan takımı toparlayıp bazı yanlışları düzeltebilmek.

“Fenerbahçe’nin Kalesi Kadıköy” tanımlaması kimsenin karşı çıkmadığı bir ifadeydi, ancak geçen sezon iç sahada 8 mağlubiyet, bu sezon Avrupa Ligi’ndeki 2 maçta galibiyet yok ve en son Alanyaspor yenilgisi. Kadıköy artık büyüsünü kaybetti mi?

Bizim dönemimizde de Kadıköy’de maçlar kaybedildi ama şampiyon olmak istiyorsanız evinizde maç kaybetmeyeceksiniz. Özellikle Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi önemli rakiplerimize Kadıköy’de kaybetmek insanı üzüyor. Ligde kazalar olabiliyor ama dediğiniz doğru ve çok üzücü.

Emre Belözoğlu Fenerbahçe ile 10 maçta 7 galibiyet almıştı. Devam edilmedi ve Vitor Pereira tercih edildi. Bu kararı Pereira’nın geldiği gün olan 2 Temmuz’da olumlu karşıladınız mı?

Vitor Pereira’nın yeniden gelişini hiç olumlu karşılamadım. Pereira’nın kendisi biliyor, biz tanımıyorduk, onu İtalyan menajer Terraneo getirmişti. Pereira geldiği ilk gün geri dönecekti ama devam etti. Kalite oyuncularla problemi olan birisi ve ben hoş karşılamadım. Kimse kimseyi aldatmasın, Fenerbahçe’de belirli seviyede çok oyuncu var ama Mesul Özil gibi çok kaliteli oyuncu yok.

“PEREİRA ÜÇKÂĞIT YAPMAYA ÇALIŞTI”

Kendi yöneticiliğiniz döneminde yanlış bulduğunuz veya eleştirdiğiniz kararlar mutlaka olmuştur, bunu yanlış yaptık dediğiniz neler oldu?

Kendimi işlere fazla kaptırmışım. Fenerbahçe’ye hem ben hem de arkadaşlarım hayatını verdi. Fenerbahçe boşuna bu günlere gelmedi. Vitor Pereira, “Kulüpte herhangi biri Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’ni kazanacak seviyede olduğunu düşünmemeli. Biz bu turnuvayı kazanacak seviyede değiliz” dedi. Biz olsaydık Pereira’yı bu sözlerden sonra atardık! Demek ki Fenerbahçe’yi o gözle görüyorlar, Fenerbahçe büyük kulüptür. Pereira ilk geldiğinde Terraneo ile birlikte üçkâğıt yapmaya çalıştı. Ayrıca yönetim olarak Emre Belözoğlu’nun kalmasını istemiştik. Vitor Pereira önce onay verdi sonra kıvırdı. Emre Belözoğlu kalsaydı şampiyonduk. Emre’nin gidişinde hem Terraneo hem de Pereira’nın günahı var.

“FENERBAHÇELİ OLMAK DEMEK IZDIRAP DEMEKTİR”

Trabzonspor maçından sonra Başkan Ali Koç, “Büyük resmi görün ve kenetlenin” dedi. TFF-MHK üzerinden dönen tartışmalar var. Bu konuda yönetim tavrının nasıl olması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Bütün kulüpler hakemlerden dertli olur. Şahsen 110 bin lira ceza ödemiştim, sebebi hakemler ve federasyonların yanlış tutumlarıydı. Şampiyonluğu kaybettiğimiz Galatasaray maçları var. Hakem Bülent Yıldırım önündeki yüzde yüzlük penaltı pozisyonlarını vermedi ve şampiyonluğumuz gitti. Hakemlerden en çok dertli Fenerbahçe’dir. Bu yüzden Ali Koç dertlendiği zaman biz filmi görüyoruz. Fenerbahçeli olmak demek ızdırap demektir. Nihat Özdemir hariç o dönemlerde federasyon başkanlarından hiçbiri Fenerbahçeli olmadı. Federasyonda yöneticiler önemlidir ama başkan farklıdır. Biz Aziz Yıldırım döneminde en demokratik yönetimdik ama başkan ne derse o olurdu.

“AZİZ YILDIRIM ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYOR”

Bir sonraki seçim döneminde destek vereceğiniz yönetim anlayışı veya kişi var mı?

Başkan Aziz Yıldırım kendisi adına konuşabilir ama biz bir gün bile düşünmedik. Kulüp yöneticiliği hep kendinden verdiğin bir şeydir. Biz bir ekibiz ve ekibimizden birisi adaylığa soyunursa yardımcı oluruz. Ancak bizim arkadaşlarımızdan kimse böyle bir şey düşünmüyor. Aziz Yıldırım’ın adaylığı düşünmediğini çok iyi biliyorum ama onun adına yorum yapamam. Ali Koç’un kendisine kumpas yaptığımızı söylediği iddialara gülüyoruz. Ali Koç hayali düşman yaratmasın. İşlerini konsantre olup F.Bahçe’yi şampiyon yapsın. Gerçekten bir düşman varsa söylesinler biz yok ederiz. Biz Fenerbahçeliyiz ve başka bir şey tanımayız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın