Fenerbahçe’de Dimitris Pelkas Gerçeği

 Fenerbahçe’de Dimitris Pelkas Gerçeği
Okunuyor Fenerbahçe’de Dimitris Pelkas Gerçeği

Sarı Lacivertli ekibin yıldız ismi Pelkas, bir türlü oyuna alınmıyor.

Tümer Metin’in Göztepe-Fenerbahçe maçı yorumları şöyle:

“VITOR PEREIRA’YI ANLAMAYA ÇALIŞIRKEN YORULUYORUM”

“Ben hakikaten Fenerbahçe’yi izlerken yoruluyorum. Vitor Pereira’yı anlamaya çalışırken de yoruluyorum. Fenerbahçe’nin kodları, genleri, oyun oynar, kaliteli ayaklarla oynar. Gol üzerine kurulu sistemle oynar.

“İLLA BİRİNİN KADROYU YAZIP ELİNE Mİ VERMESİ LAZIM?”

İlla birinin kadroyu sana söylemesi mi lazım, illa kadroyu yazıp eline vermesi mi lazım kağıdı? Öne geçersen şunları yap, geriye düşersen şunları yap, falan bunları demesi lazım birisinin.

VITOR PEREIRA’YA: KAFANIN HİÇBİR BÖLÜMÜNDE KAZANMAK VAR MI?

Bu kadar muhafazakar olunmaz, muhafazakar olduğun dakika bu kadar inatçı da olunmaz. Nasıl hayal ediyorsun, neyi hayal ediyorsun, nasıl kazanırım diyorsun? Kafanın hiçbir bölümünde kazanmak var mı? Beraberliğe ancak bu şekilde kitlersin maçı. Kazanmak isteyen herhangi bir hoca, bugün Pereira’nın yaptığı hiçbir şeyi yapmazdı.

“VITOR PEREIRA YANLIŞ YOLLARA SAPIYOR”

Galatasaray derbisi öncesinde Pereira’ya dokundular. Şimdi o dokunuşun etkileriyle, dokunulan oyuncuları oynatmak için yine yanlış yollara sapıyor. Oynatayım ben, dokunuldu bana onları oynatmak için yanlış işler yapıyor.

PELKAS BU YÜZDEN Mİ OYNAMIYOR?

Bugün ne başladığı 11’le ne de bitirdiği 11’le bu maçın 5 dakikası böyle oynanmaz. Ben Pelkas’ı da oynatırsam, Mesut-İrfan-Pelkas olur, önde de santrfor var. Geride pozisyon veririm diye düşünüyor ama maç 1-1 bitti. Kazanma adına bir şey yapmıyor Pereira, geçen hafta da yapmadı.

İRFAN CAN KAHVECİ’NİN TEPKİSİ ÜZERİNE

(İrfan Can’ın oyundan çıkarken tepkisi) Oyuncular teknik adama böyle davranmayacak diyorlar, ben kesinlikle karşıyım. Oyuncu da senin kadar etkileniyor, oyuncunun da sosyal hayatı, senin kadar etkileniyor, hırpalanıyor. Bugünkü görüntü için söylüyorum, İrfan Can, Fenerbahçe’nin kaleye gidebilmesinin tek yolu. Galatasaray maçında bir iki kişi daha sayabilirim ama bugün tek İrfan tek. Pereira, onu dışarı alıyor. Kaybet ya maçı, yine berabere bitsin, sen çıkartma onu. Serdar Dursun’un kafasına bir tane attı, bir tane daha atabilir, bir şey yapabilir.”


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın