Fenerbahçe’de Flaş Takas

 Fenerbahçe’de Flaş Takas
Okunuyor Fenerbahçe’de Flaş Takas

Gelecek sezon için koşulsuz şampiyonluk için sahaya çıkacak olan Fenerbahçe, transfer çalışmalarına devam ediyor.

Lazio Kulübü, Ozan Tufan’ı takımı katmak için çaba sarf ederken, Fenerbahçe yönetimi ise büyük bedel ile Lazio kulübüne sattıkları eski futbolcusu Vedat Muriç’i yeniden takıma getirmek ve oynatmak için harekete geçti.

Ozan Tufan 20 milyon Euro

Her fırsatta yurt dışında oynamak istediğini açıklayan Ozan Tufan için Fenerbahçe yönetimi 20 milyon Euro serbest kalma maddesini sözleşmesine koydurmuştu.

Lazio’dan teklif geldi

İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa kulübünün peşinde olduğu Ozan Tufan için İtalyan kulübü Lazio’dan yönetime ciddi bir teklif geldi.

Ozan-Muriç takası için 3 ana teklif

Lazio kulübü 17 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’den satın aldıkları Vedat Muriç için, Ozan Tufan karşılığında Sarı-Lacivertli kulübe 3 ana teklifte bulundu.

1- Ozan Tufan’ın bonservisine karşılık 5 milyon Euro nakit para+Vedat Muriç’in bonservisi.

2- Ozan Tufan’ın bonservisi için 15 milyon Euro nakit para + Vedat Muriç’i bir seneliğine bedelsiz olarak kiralama imkanı.

3- Ozan Tufan bonservisi için 16 milyon Euro nakit para… Vedat Muriç ile ilgili ise kiralama içinse yıllık 2.5 milyon Euro para almak.

Resmi görüşme…

Her iki kulübün yetkililerinin önümüzdeki günlerde bir araya geleceği ve bu konu hakkında bir görüşme yapması bekleniyor.

Muriç onay verdi, Ozan ise..

Vedat Muriç geri dönmek için yönetime onay verirken Ozan Tufan’da futbol hayatını yurt dışında sürdürmek istediğini yönetime resmen bildirdi.

Ozan Tufan’ın bu sezonki performansı

Öte yandan Ozan Tufan’ın kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 yılına kadar devam ediyor. 26 yaşındaki başarılı oyuncu, bu sezon forma giydiği 41 maçta 6 gol ve 10 asist kaydetti.

Vedat Muriç’in performansı

Bu sezon Lazio kulübünde istediği performansı ortaya koyamayan Vedat Muriç ise, çıktığı 33 maçta 2 gol ve 1 asist ile oynadı. Kosovalı golcünün sözleşmesi 30 Haziran 2025 yılında sona eriyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın