Fenerbahçe’de Teknik Direktör Adayları

 Fenerbahçe’de Teknik Direktör Adayları
Okunuyor Fenerbahçe’de Teknik Direktör Adayları

Erol Bulut’un takımı iyi yönetememesi sonucunda görevine son verildi.

YÖNETİM YABANCI TEKNİK ADAM DİYOR

Emre Belözoğlu, sezon sonuna kadar Fenerbahçe’yi çalıştıracak ve yaz aylarında yabancı bir teknik adama görevi devredecek. Sportif direktör Emre Belözoğlu yola yerli bir teknik adam ile devam edilmesini talep ederken; başkan Ali Koç ve yönetimi ise yabancı teknik direktör alternatifleri üzerinde duruyor. 

5 OLAĞAN ŞÜPHELİ VAR

Fenerbahçe Yönetimi’nin masasında 5 olağan şüpheli var.

JOACHIM LÖW

Fenerbahçe ile yarım kalan bir hikayesi olan ve zihinlerde hep iyi hatırlanan Joachim Löw, tam 17 sene Almanya için görev yaptı. Avrupa Şampiyonası sonrası için hazır durumda olacak. Fenerbahçe Yönetimi, Löw konusunda hem fikir ancak Alman teknik adam, kariyerine İspanya’da devam etmek istiyor ve bu yönde de şimdiden İspanyolca dersleri almaya başladı.

MARCELO GALLARDO

Fenerbahçe için en ciddi isimlerden biri de Marcelo Gallardo… Arjantin TNT Sports kanalındaki bir programda, sarı-lacivertlilerin Gallardo’ya teklif yaptığı ve teknik adamın bunu kabul edebileceği duyuruldu. Öte yandan sportif direktör Emre Belözoğlu’nun, eski takımı A. Madrid’den hocası Simeone’den fikir aldığı, Arjantinli’nin de “Gallardo iyi seçim olur” dediği belirtildi.

ANDRE VILLAS-BOAS

Porto’da şampiyon olan ve ardından Chelsea ve Tottenham ile Ada’da görev yapan Villas-Boas, son 3 kulübü Zenit, Shanghai ve Marsilya’da başarılı günler geçirdi. Chelsea ve Tottenham maceraları dışında gittiği her kulüpte yüzde 110 verim aldı. Marsilya gibi baskının yüksek olduğu bir kulüpte, kadro kalitesinin ötesinde sonuçlar almayı başardı.

LUCIEN FAVRE

Dortmund ile yolları ayrılan Lucien Favre, tüm kariyeri boyunca kısa ve orta dönemde iyi, uzun dönemde ise başarısız bir teknik direktör olarak tanındı. Hertha Berlin, Mönchengladbach, Nice ve Dortmund maceralarına çok iyi sonuçlarla başlayan ve bunu 1.5-2 sezon boyunca devam ettiren Favre, kurucu bir teknik direktör olarak da başarılı sonuçlar verdi.

LEONARDO JARDIM

Olympiakos, Sporting ve Monaco’daki başarılarıyla tanıdığımız Leonardo Jardim, henüz 46 yaşında ve yolun çok başında olmasına karşın çok da tecrübeli bir teknik adam. Daha önce ismi Fenerbahçe ile anıldı. Fransa’da son yıllarda Paris’i yıkarak şampiyonluk kazanan tek teknik adam. Ayrıca, baskının yüksek olduğu, futbol ikliminin Türkiye’ye benzediği Yunanistan’da da çifte kupa kazandı. Leonardo Jardim, son dönemde parlak günlerinin uzağında olsa da Fenerbahçe ile tekrar zirveye çıkabilir, uzun vadede de kazanan bir formül üretebilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın