Fenerbahçe’den Yılın Takası

 Fenerbahçe’den Yılın Takası
Okunuyor Fenerbahçe’den Yılın Takası

Fenerbahçe dünyaca ünlü golcü için takas planını uygulamaya soktu.

FENERBAHÇE’DE HEDEF DEMBELEE

Stoper hattını Min-jae Kim ile güçlendiren, sol beke Sead Kolasinac’ı almaya hazırlanan Fenerbahçe asıl bombayı forvet transferinde patlatmak istiyor. Hedefteki isim, taraftarları fazlasıyla heyecanlandıracak bir yıldız: Moussa Dembele…

SORUNU KÖKTEN ÇÖZMEK İSTİYORLAR

Son yıllarda Muriqi dışındaki golcülerinden verim alamayan Sarı Lacivertliler, Dembele’ye imza attırarak bu sorunu kökünden çözmek istiyor. Lyon, 25 yaşındaki oyuncuyu geçen sezonun devre arasında Atletico Madrid’e kiralamıştı ancak İspanyol ekibi satın alma opsiyonunu kullanmadı.

TRANSFER İÇİN KOZ: PELKAS

Başkan Ali Koç,takımda görmeyi çok istediği yıldız futbolcu için tüm imkanları seferber etmeye kararlı. Dembele gibi bir yıldızı kadroya katmak hiç kolay değil. Ancak Fenerbahçe’nin bu transfer için önemli bir kozu var: Dimitris Pelkas…

MALİYET DÜŞECEK

Lyon, uzun süredir Yunan futbolcunun peşinde. Hatta 8 milyon Euro’luk teklif de yaptılar ama kabul edilmedi. Sarı-Lacivertliler, Dembele için Pelkas’ı takasta kullanarak maliyeti düşürme formülünü masaya yatırdı.

KOÇ, BİZZAT GÖRÜŞECEK

25 yaşındaki golcünün piyasa değeri yaklaşık 20 milyon Euro. Fenerbahçe, Pelkas’ın yanı sıra para teklifiyle Lyon’u ikna etmeye çalışacak. Fransız ekibinin sportif direktörü Juninho Pernambucano, önümüzdeki günlerde görüşme yapmak için İstanbul’a gelmeye hazırlanıyor.

Başkan Ali Koç’un, Brezilyalı futbol adamı ile bizzat görüşerek Dembele-Pelkas takası için ikna etmeye çalışacağı öğrenildi. Taraflar arasında sıkı bir pazarlık olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Eğer Lyon ile anlaşma sağlanırsa, Moussa Dembele ile de Ali Koç veVitor Pereira’nın görüşmesi bekleniyor.

TRANSFERİN KAYNAĞI KRİPTO PARA

Sarı Lacivertliler, transfer konusunda limit sıkıntısı yaşıyordu. Ancak Paribu ile yapılan anlaşma ile hayata geçen Fenerbahçe Token’den elde edilecek gelir, bu konuda yönetimin elini fazlasıyla rahatlatacak. Moussa Dembele transferi için de bir anlamda kaynak yaratılmış olacak. Taraftarların Fenerbahçe Token’e kısa süre içerisinde gösterdiği büyük ilgi, buradan gelecek gelirin planlanandan da fazla olabileceğini gösterdi.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın