Fenerbahçe’ye Danimarkalı Yıldız

 Fenerbahçe’ye Danimarkalı Yıldız
Okunuyor Fenerbahçe’ye Danimarkalı Yıldız

Fenerbahçe’nin uzun yıllardır olan forvet sorununu çözmek için harekete geçen yönetim, euro 2020 de kendini gösteren 23 yaşındaki yıldız için hareket geçti.

Danimarka, Euro 2020 son 16 turunda Galler’i 4-0 gibi net bir skorla mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırmıştı. Turnuvanın yıldızlarından Joakim Maehle ile karşılaşmada iki gol kaydeden Kasper Dolberg’in tribünlerle yaşadığı olay ise gündem oldu.

Neler yaşandı?

Karşılaşmanın ardından taraftarların tezahüratlarına karşılık vermek isteyen Maehle ve Dolberg, tribünlere doğru giderek Türk futbolunda “yumruk şov” olarak adlandırılan hareketi yaptı. Ancak karşılaşmadan sonra Danimarkalı oyuncuların bu harekete “Fenerbahçe selamı” dedikleri öğrenildi.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Maehle, bu olayı şöyle özetledi:

“Taraftarlarımız beni alkışlayıp bana tezahürat yapınca onlara ‘Fenerbahçe selamı’ ile karşılık vermek istedim. Tamamen anlık gelişen bir durumdu. Böylesine inanılmaz bir maçtan sonra, bizi desteklemeye gelen ve benim adımı haykıran taraftarlarımız için bir şeyler yapmalıydım. Aklıma ‘Fenerbahçe selamı’ geldi.”


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın