Ferdi Kadıoğlu Kararını Verdi

 Ferdi Kadıoğlu Kararını Verdi
Okunuyor Ferdi Kadıoğlu Kararını Verdi

Fenerbahçe’de gösterdiği performansla gözlerin pasını silen Ferdi Kadıoğlu milli takım tercihini yaptı

Fenerbahçe formasıyla bu sezon iyi bir başlangıç yapan Ferdi Kadıoğlu’nun milli takım tercihi merakla bekleniyor. Hollanda’da doğan ve annesi Kanadalı olan yıldız futbolcunun gönlünün A Milli Takım’da olduğu ifade ediliyor.

Fenerbahçe’de forma giyen Ferdi Kadıoğlu, bu sezon yakaladığı çıkışla dikkat çekerken, Kanada Milli Takımı’ndan davet aldı. Babası Türk, annesi ise Kanada doğumlu bir Hollandalı olan Ferdi’nin milli takım seviyesinde Türkiye, Hollanda ve Kanada tercihleri bulunuyor.

Ferdi doğduğu yer olan Hollanda adına bütün seviyelerde milli formayı giymesine rağmen henüz A Takım tercihini yapmış değil. Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre son üç yıldır Fenerbahçe’de olan 21 yaşındaki oyuncunun Türkiye’ye sıcak baktığı bilinse de kendisine ay-yıldızlı takımdan gelen bir teklif yok.

Kanada’nın davet ettiği Ferdi Kadıoğlu için Hollanda da bastırıyor. Milli takım hocaları büyük emek harcadıkları Ferdi’nin Hollanda’yı seçmesini bekliyor. Buna rağmen Kadıoğlu’nun aklı ay-yıldızlı formada.

Türkiye’nin yeni hocası Stefan Kuntz’un Ferdi hakkında bilgi aldığı ve genç yeteneği davete hazırlandığı öğrenildi. Ferdi’nin tercihi Türkiye gibi Fenerbahçe’yi de yakından ilgilendiriyor. Kadıoğlu farklı bir seçim yaparsa Türkiye bir evladını daha elden kaçırmış olacak. Ferdi de yerli statüsünü kaybedeceği için sarı-lacivertliler sıkıntıya düşecek.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın