Fırtına’da Abdulkadir Ömür Şaşkınlığı

 Fırtına’da Abdulkadir Ömür Şaşkınlığı
Okunuyor Fırtına’da Abdulkadir Ömür Şaşkınlığı

Bordo mavili ekibin yıldız oyuncusu Abdulkadir Ömür, performansıyla beklentilerin üstüne çıktı.

Süper Lig lideri Trabzonspor ‘un yükselen performansında önemli isimlerden biri de Abdülkadir Ömür…

Manchester City’nin 23 milyon Euro’yu gözden çıkardığı genç oyuncunun kariyeri, sakatlıklar yüzünden darbe yemişti. Bu sezona da istediği gibi giremeyen ve 2-2’lik G.Saray maçında 37. dakikada oyundan çıktıktan sonra gözyaşlarına hakim olamayan Ömür’e taraftar da tepki göstermişti.

Yıldız futbolcunun geri dönüş hikâyesi böyle başladı. Abdullah Avcı “Şampiyon olacaksak Ömür gibi oyuncularla olacağız” sözleriyle futbolcusuna sahip çıkarken, Abdülkadir’i bir sonraki maçta da 11’de şans verip 84 dakika sahada tuttu. Ömür de kendine beyaz sayfa açıp, özel fitness hocası ve diyetisyen tutup yeni bir hayata başladı.

PES ETMEK KÜLTÜRÜMÜZDE YOK

Bu hamlelerin karşılığını çabuk alan Abdülkadir, adeta yeniden doğdu. Kariyerinde en kötü günleri yaşayan ve neredeyse “dibi gören” yıldız futbolcu, ligdeki son üç maçta sahanın en iyileri arasında yer aldı. Skor olarak sadece bir asistlik katkı yapsa da orta sahadaki mücadelesi, hırsı ve teknik kapasitesiyle gönülleri fethetti. Milli futbolcu, geri dönüş hikâyesinde teknik ekibin, takımın ve taraftarların desteğinin de çok önemli olduğunu söyledi. Abdülkadir, “Pes etmek bizim yörenin kültüründe yok” ifadelerini kullandı.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın