Galatasaray’da ortalık karıştı

 Galatasaray’da ortalık karıştı
Okunuyor Galatasaray’da ortalık karıştı

Mustafa Cengiz’den flaş açıklamalarda bulundu

Galatasaray’dan TFF’ye başvuru

Süper Lig’de dün akşam Ankaragücü’ne deplasmanda kaybederken hakem hatalarına isyan eden Galatasaray, sezonun son bölümüne girerken MHK’ya sert tepki gösterdi. Başkan Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada MHK Başkanı Serdar Tatlı’yı istifaya davet etti. Şampiyonluk yolundaki rakiplerinin lehine kararlar çıkarken kendilerinin aleyhine kararlar çıktığını savunan Cengiz yönetimi, TFF’ye çıkarma yaptı. Sezon başından beri yapılan hataları toparlayıp TFF Başkanı Nihat Özdemir’le görüşen Başkan Cengiz, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı’nın görevden alınmasını talep etti.

MUSTAFA CENGİZ KONUŞTU

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ankaragücü’ne 2-1 mağlup oldukları mücadelenin ardından hakem yönetimine tepki göstererek MHK Başkanı Serdar Tatlı’ya çağrı yaptı.

Futbolcularımızın ellerinden geleni yaptığına inanıyorum. Teknik ekibimiz zaten. Beni üzen şu oluyor, ben olabilecek en ilgililerle konuştum. Bizim korkumuz VAR hakemleriydi. Yapılacak çifte standartlar ve kötü örnekler insanı korkutuyor.

Bunlar sanırım Mustafa’nın hazır ol vaziyetinde koşmasını istediler. Önce kafasını tutuyor, sonra ağzını tutuyor, sonra dudağı patlamış gibi dudağını tutuyor. Ankaragücü’nü tebrik ediyoruz ama bunlara gerek yok. Bunu bazı futbolcular için diyorum.

Vücuttan top ele gelirse bu penaltı değil. Eğr faulden verilmişse tartışırız ama faul işareti yapmadı. Bu arada acı olan, VAR hiç devreye girmedi. Muhammed Mustafa da şaşırdı. Aynısı Diagne’de de oldu.

Ayıp değil mi kardeşim? Ey Serdar Tatlı, senin bundan mutlu olduğunu sanmıyorum. Bizim lehimize de hata yapılsa müthiş rahatsız olurum.

MHK böyle devam ederse, Serdar Tatlı bir saniye orada durmamalı. Bu utanç meselesi. Ben sadece Galatasaray için değil, bizim lehimize de hata yapılınca ben inanılmaz rahatsız oluyorum.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın