Giray Bulak’tan Flaş İddialar

 Giray Bulak’tan Flaş İddialar
Okunuyor Giray Bulak’tan Flaş İddialar

Giray Bulak Gündeme dair açıkalamalarda bulundu.

İŞTE BULAK’IN SÖZLERİ;


A Milli takım ile ilgili konuşan Bulak; ‘İyi bir takım oldu. İyi bir enerji ve sinerji yakalandı. Genç ve birbirini iyi anlayan bir ekip. Avrupa’da daha çok taktiksel ve fiziksel çalışmalara önem verilir. Bizde ise daha çok motivasyon çalışmalarına önem verilir.

‘OLAĞANÜSTÜ BİR PERFORMANS’


Bu çocukların Avrupa’ya gidip oynaması, orada değişik Avrupalı hocalarla çalışması; taktiksel olarak onları geliştirdi. Bu bize katkı sağladı. Şenol Hoca da bundan öğretmen zekasıyla iyi faydalanıyor. Çünkü daha önce avam ve varoş mantığıyla çalışmalar devam ettiği için o konuya çok takılmıştım. Şimdi daha taktiksel oynuyoruz. Hollanda’yı 4-2 yendiğimiz maçta; Norveç’i 3-0 yendiğimiz maçta Milli Takımımız olağanüstü bir performans sergiledi.

‘DÜNYA KUPASINA GİDİYORUZ İMAJI YARATILDI’


Letonya’yla belki 3-3 berabere kaldık ama yine 2 farklı öne geçmesini becerebildik. Bunları elde tutmak çok önemli. Çocukların sırtına çok yük bindirdik, çok baskıladık onları. Hem Hollanda, hem Norveç galibiyeti; “biz bu gruptan çıktık, Dünya Kupası’na gidiyoruz” imajı yarattı. Dolayısıyla bu oyuncuları baskıladı. Uzun yıllar yenemediğimiz bir rakip olunca da psikolojisi farklı bir maç oldu. İyi oynuyoruz, kayarak oyunu iyi oynuyoruz. Duran topları iyi değerlendiriyoruz. Adam geçiminde hızlı özellikleri olan oyuncular var. İyi savunma yapıyoruz. Kaleyi koruma altık.

‘FENERBAHÇE ISRARCI DAVRANDI’


Fenerbahçe’nin Erol Bulut ile yollarını ayırmasıyla ilgili konuşan ünlü teknik adam; ‘Ülkede çok kolaylaştı. Geç olması erken olmasından iyidir diye bir söz vardır. Biz bazı şeyleri çok erken hamle yaparak çözmeye çalışıyoruz. Bu ilişkilerle oluyor. Biraz daha deneyim kazanabilirdi Erol Hoca. Fenerbahçe camiası çok ısrarcı davrandı bu konuda.

‘SAKAT BAŞLADI’


Başkan çok genç, genel menajer çok genç, teknik direktör çok genç, yardımcılar genç… Burada yardımcılardan biri çok deneyimli olsaydı, sportif direktör çok deneyimli olsaydı veya başkan çok deneyimli olsaydı; genç hocayı kaldırabilirdiniz. Bunu çözebilmek için heybenizin dolu olması çok önemli. Fenerbahçe bu işe başında çok sakat başladı gibi sanki.

‘NE ZAMAN GİDECEK’ BEKLENTİSİ OLDU


Daha farklı olabilirdi. İnsanların kafasında; “takımı Emre mi yapıyor” gibi bir şey vardı. Aslında hoca yapar takımı. Taraftar, “ne zaman gidecek” beklentisi içinde oldu. Sonuçlar da bunu hızlandırdı. 6 defa evinizde mağlup olursanız, bu size yansıyacaktır diye düşünüyorum. Büyük takımda çalışmak böyle bir şey. Ama siz bir defa çok avantajlısınız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın