İşte Avcı’nın Derbi Planı

 İşte Avcı’nın Derbi Planı
Okunuyor İşte Avcı’nın Derbi Planı

Bordo mavili ekibin teknik patronu Abdullah Avcı, takımını özel olarak Fenerbahçe maçına yetiştiriyor.

BİR KANAT TEKNİK, DİĞERİ HIZLI

Abdullah Avcı sol kanatta büyük yıldızı Anthony Nwakaeme’den vazgeçmeyecek. Hedefi Nijeryalı oyuncusunu bu kanatta ya rakiple teke tek bırakmak ya da savunma arkasına kaçırmak. Tecrübeli teknik adam sağ kanatta ise hızlı bir ismi kullanacak. Gervinho, Abdülkadir Ömür veya Yusuf Sarı, Trabzonspor’un sol kanadında görev yapacak. Bu oyuncuların çalım yetenekleri ve hızlarından yararlanacak. Avcı orta saha oyuncularından mücadelelerini yukarı çıkarmalarını ve birbirleriyle devamlı yardımlaşmalarını istedi.

İLK YARIM SAATE DİKKAT ÇEKTİ

Trabzonspor ve Fenerbahçe maçların sonundan çok başlarında çok daha etkili olabilen iki takım. Abdullah Avcı da öğrencilerini bu konuda uyarırken planlarını da bu istatistik veriler üzerinden yürütüyor. Trabzonspor, maçın ilk düdüğünden 15. dakikaya kadar olan bölümde rakip ağları 6 defa sarstı. Fenerbahçe’nin en etkili olduğu bölüm ise 16 ila 30. dakikalar arası. Sarı-lacivertliler bu 15 dakikalık dilimde 4 gol kaydetti.

DJANINY HAZIR KITA

Sakatlığı geçen Djaniny Semedo, teknik direktör Abdullah Avcı’nın şans vermesi halinde Fenerbahçe’ye karşı sahadaki yerini alacak. Deneyimli teknik adam, ilk 11’de Cornelius’u düşünüyor ancak rakip yarı alanda devamlı gezerek savunmayı dağıtan Djaniny de her an şans bulabilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın