Mostafa Mohamed Detayı

 Mostafa Mohamed Detayı
Okunuyor Mostafa Mohamed Detayı

Galatasaray’ın ara transfer döneminde transfer ettiği ve daha şimdiden takıma gol katkısı yapan Mohamed’in sözleşme detayı ortaya çıktı .

Sarı kırmızılı takımdaki performansıyla dikkatleri üzerine toplayan golcü oyuncu için şimdiden bonservisinin alınması yönünde çalışmalar başlarken, flaş bir iddia ortaya atıldı.

Mısırlı bir gazeteci, oyuncunun sözleşmesinde 4 milyon Euro’luk satın alma bedelinin üzerinde kulübü Zamalek’e bir teklif gelmesi halinde, Galatasaray’ın bu bedeli ödemesi gerektiği aksi durumda oyuncunun farklı kulübe satılabileceğini kaydetmişti.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak, şu ifadelere yer verdi:

“Mostafa Mohamed için kimse endişe etmesin. Galatasaray, 1 Temmuz 2022’ye kadar 4 milyon doları ödediği takdirde bonservisini alıyor. Bu parayı bugün ya da yarın da verebilir ve tüm soru işaretlerine noktayı koyabiliriz. Ancak ortada kafa karışıklığına yol açacak bir durum yok.

Kiralama bedeli 2 milyon dolar ve kulübümüz UEFA Finansal Fair Play çerçevesinde hareket ediyor. Zaten bu nedenle kiralama+satın alma opsiyonu şeklinde bir sözleşme yaptık. Bir kulüp gidip Mısır kulübü Zamalek’e 4 milyon dolardan fazla teklif etse de oyuncuyu alamaz.”


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın