Muhammed Gümüşkaya Şaşkınlığı

 Muhammed Gümüşkaya Şaşkınlığı
Okunuyor Muhammed Gümüşkaya Şaşkınlığı

Sarı lacivertli takımın genç oyuncusu Muhammed Gümüşkaya, attığı golle viral oldu.

MÜJDAT YETKİNER’İN KATKISI

Fenerbahçe, 2.5 sene sonra forvetsiz çıktığı Avrupa Ligi’nde HJK Helsinki’yi genç yıldızı Muhammed Gümüşkaya’nın enfes golü ile devirdi. Sarı-lacivertli forma altındaki ilk golünü atan 20 yaşındaki oyuncu, bugünlere taşınan hikayesiyle de dikkat çekiyor. 2016’da dönemin scout şefi Müjdat Yetkiner’in yoğun çabaları ve araştırmalarıyla Beylikdüzü Spor’dan Kadıköy’e bedelsiz getirilen genç solak, bugünlere kadar adım adım geldi.

ERSUN YANAL’DAN FORMA

15 yaşında geldiği Fenerbahçe’de U16 takımıyla sarı-lacivert çubukluyu giyen Muhammed, yeteneğiyle parladı. 2018-19 sezonunda Başkan Ali Koç ve sportif direktör Damien Comolli’nin çalışmalarıyla profesyonel sözleşmeye imza atan 2001 doğumlu yıldız, Ersun Yanal’ın da isteğiyle A takım idmanlarına çıktı, Türkiye Kupası’nda İstanbulspor maçında asistiyle parladı. Tahir Karapınar’ın antrenörlük sürecinde de sivrilen gençlerden oldu.

‘MERİH DEMİRAL’ ÖNLEMİ

Başkan Ali Koç, göreve ilk geldiği 2018 yılında altyapıya ciddi anlamda önem verdi. Önceki yıllarda yaşanan Merih Demiral şanssızlığının tekrar etmesini istemeyen Başkan Koç, Comolli ile sıkı bir çalışma başlattı. Yetenekli ve potansiyelli gençlerle profesyonel sözleşme imzalandı. Muhammed Gümüşkaya da bu isimlerden biri oldu.

PEREIRA’DAN TAM NOT ALDI

2020-21 sezonu TFF 1. Lig’de Boluspor’da kiralık geçiren Muhammed Gümüşkaya, Fenerbahçe’nin hep takibinde yer aldı. Boluspor’da sol kanat ve orta saha merkezde oynayan Muhammed, 22 resmi maçta 4 gol attı. Vitor Pereira da Topuk Yaylası kampında gençler arasında sadece Arda Güler ile Muhammed’in devam etmesini istedi. İki genç yıldızın hem yetenek hem de karakterine tam not veren Pereira, Helsinki maçında da şüphe etmeden kullandı.

‘ÇOK MUTLU OLUYORUZ’

Kadıköy’de Helsinki maçında herkesin dikkatini çeken frikik pozisyonunun başrolündeki isimler Arda Güler ve Jose Sosa, dün kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sırasında Arda Güler’e tecrübelerini aktaran Sosa, “Siz bu takımın geleceğisiniz. Siz oynadığınız sürece biz çok mutlu oluyoruz. Önünüzde çok uzun bir kariyer var. O frikiği atacak çok maçların olacak” dedi.

‘ÇALIŞMAYA DEVAM ET’

Sosa, Arda Güler’e sahip olduğu yeteneği vurgulayıp, “Ben seni tanıyorum, Fenerbahçe tutkunu biliyorum, bunlar futbolda normal şeyler, ileride de çok yaşayacaksın. Çalışmaya devam et, birgün bu takımın yıldızı olacaksın” diye ekledi. Arda Güler ise Arjantili yıldıza saygısızlık yapmak istemediğini ifade etti, hayallerinden dolayı frikiği kullanmak istediğini söyledi.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın