TFF Trabzonspor Davası Hakkında Konuştu

 TFF Trabzonspor Davası Hakkında Konuştu
Okunuyor TFF Trabzonspor Davası Hakkında Konuştu

Bordo Mavili ekip ile TFF arasındaki sular durulmuyor.

Trabzonspor Kulübü, geçtiğimiz günlerde TFF ile kurulların tarafsız ve bağımsız olmadıklarını, bu nedenle FIFA’ya şikayette bulunduklarını açıklamış ve Kulüpler Birliği’nden de Trabzonspor’a destek gelmişti. Bordo mavili takımın FIFA nezdinde yürüttüğü davayla ilgili TFF’den de Trabzonspor’a gözdağı geldi.

Çebi başkanlığındaki Kulüpler Birliği’nin, bir süre önce Trabzon’un FIFA nezdinde yürüttüğü mücadele ile ilgili TFF’ye “Trabzon’un arkasındayız ve bu haklı mücadelesini destekliyoruz” imzalı mektubu gönderdi.

“Lisansının iptalini yani ligden ihracını gerektirir”

TFF’nin cevabi mektuptaki yaklaşımı ve üslup başta Trabzon olmak üzere Kulüpler Birliği cephesinde çok hoş karşılanmadı. Ve önceki gün toplanan Kulüpler Birliği “Trabzon’a yapılan bu tehdit bize yapılmış bir tehdittir” diyerek TFF’nin bu şok mektubuna karşılık daha sert bir mektup daha kaleme alarak Riva’ya 2. mektubunu gönderdi. Ve böylece Trabzon’la TFF arasındaki uzun süredir süren ‘idari çatışma’ bu mektuplaşmalarla diğer kulüplere de sıçramış oldu. Ama her şey bir tarafa; TFF’nin “Bak taahhütnameni ihlal ediyorsun bu da lisansının iptalini yani ligden ihracını gerektirir” diyerek başta Trabzonspor olmak üzere destekçilere de gözdağı verdi.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın