Trabzonspor’da Yol Haritası Belli Oldu

 Trabzonspor’da Yol Haritası Belli Oldu
Okunuyor Trabzonspor’da Yol Haritası Belli Oldu

Şampiyonluk parolasıyla yola çıkacak olan bordo mavili ekipte, yol haritası belli oldu.

TFF’nin 8+6 şeklinde açıkladığı yabancı kararının kesinleşmesinin ardından Trabzonspor ‘un transfer planı adeta alt üst oldu. Normalde forvet ve sol beke yabancı takviyesi düşünen bordo-mavililer, duruma göre bir de kanat alacaktı.

Ancak ilk 11’de 3 yerli oynatma mecburiyeti olduğu için sol beke artık yerli alınması planlanıyor. Bordo-mavililerde Uğurcan satılsa bile kaleci yine Türk olacak. Berat Özdemir ile Abdülkadir Ömür, ilk 11’de yeri garanti gibi gözüken isimler.

YÖNETİM VE HOCA ZİRVE YAPTI

Göreve geldikten sonra transfer çalışmalarında kilit rol oynayan teknik direktör Abdullah Avcı, yönetim ile sürekli temas halinde. Yabancı kuralının kesinleşmesinin ardından Avcı ile yöneticiler detaylı bir transfer zirvesi gerçekleitirdi.

Yabancı olarak sadece forvete isim düşünülürken, diğer takviyeler yerli olacak. Bu konuda her bölge için bol alternatifli yeni bir liste yapılacak. İlk hedef ise Leipzig’den ayrılması beklenen kral Sörloth’un kiralık olarak yeniden alınması.

YOKLUĞU ÇOK HİSSEDİLDİ

Sörloth’un yokluğunda forvete transfer edilen Benik Afobe 5, Djaniny Samedo ise 8 kez rakip fileleri havalandırabildi. Çift haneli rakama sadece Ekuban 10 golle ulaşırken, Nwakaeme de 7 golde kaldı.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın