Uğurcan Çakır Almanya Yolcusu

 Uğurcan Çakır Almanya Yolcusu
Okunuyor Uğurcan Çakır Almanya Yolcusu

Yaz transfer dönemini bekleyen Alman ekibi Borussia Dortmund, Uğurcan’a göz dikti.

Bordo mavili takımın deneyimli file bekçisi Uğurcan Çakır için Alman devi Dortmund’un yaptığı 20 milyon euro’luk teklif Avrupa’da büyük ilgi gördü. Alman ekibi Dortmund’un Avrupa Şampiyonası sonrası teklifi artırıp Uğurcan’ı kadrosuna katmakta kararlı olduğu belirtiliyor. Dortmund’un teklifini 25-30 milyon Euro bandına kadar çıkarması bekleniyor.

100 MİLYON EURO’YA SATABİLİR

İtalyan gazeteci Giuseppe Lancelotti, “Görülüyor ki Dortmund 24 yaşındaki Türk kaleciyi almaya hevesli. Bundesliga takımı genellikle en iyi genç yetenekleri ele geçirme konusunda çok akıllı davranır. Haaland da bunu gördük. Eğer iddia edildiği gibi Türk kaleci için 20 milyon euro’luk bir teklif verdilerse bir de üstüne yüzde 25’lik sonraki satış şartını kabul ettilerse AS Roma ve Milan daha dikkatli düşünmeli. Çünkü Dortmund 1-2 sezon sonra en az 100 milyon Euro’ya satmayı düşünmediği bir oyuncu için bunu ödemeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Güncel piyasa değeri 16,00 milyon Euro civarında olan Uğurcan Çakır, bu sezon bordo mavili takımla çıktığı 36 maçta kalesinde 34 gol görürken, 13 maçı da gol yemeden tamamladı.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın