Volkan Demirel’den Flaş Açıklamalar

 Volkan Demirel’den Flaş Açıklamalar
Okunuyor Volkan Demirel’den Flaş Açıklamalar

Süper Lig’in 5. haftasında deplasmanda Başakşehir’e 2-0 mağlup olan Fenerbahçe yorumcuların sert konuşmalarına tutuldu.

Fenerbahçe’nin eski kaptanı Volkan Demirel sert açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin sürekli kanatlardan oynadığını söyleyen ve bu taktiği eleştiren Volkan Demirel, ‘Fenerbahçe’nin yapacağı tek şey kanatlardan mı oynamaktı?’ ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçe’nin Frankfurt maçı çok tempolu geçti. Almanya’ya gittiler, geldiler, birçok sebep sayabiliriz. Oyuncu değişiklikleri tartışılabilir. Ancak Başakşehir’in nasıl oynayacağı biliniyordu. Oyunu kaleden başlatarak rakibin yarı alanına oyunu yığmaya çalışan bir sistem. Fenerbahçe baskı ile Başakşehir’e cevap vermeye çalıştı. Fenerbahçe önde baskıyı yanlış yaptı. Tolga Ciğerci rahat pas yaptı ve sağdan gelen ikinci atakta gol geldi.

“TAKTİK DOĞRU MUYDU, TARTIŞILIR”

Fenerbahçe, genellikle kanatları kullanmaya çalıştı ancak etkili olamadı. Stoperler topu orta sahaya getiriyor, onlar da kanada veriyorlar. Kanattan bindiren bek orta yapıyor. Bu taktik Başakşehir’e karşı doğru muydu, tartışılır.

“AYKUT HOCANIN PLANI TUTTU, FENERBAHÇE’NİN PLANI TUTMADI”

Aykut Hoca golden sonra ‘Ben bekleyeyim, Fenerbahçe nasılsa gelecek. Ben pozisyon bulurum’ diye düşündü. Aykut Hoca’nın planı tuttu, Fenerbahçe’nin planı tutmadı.

VITOR PEREIRA’YA ELEŞTİRİ

Fenerbahçe’nin yapacağı tek şey kanatlardan mı oynamaktı? Başka şeyler üretebilirdi. Hep söylüyorum; futbolu ayağı bilen oyuncularla oynamak lazım.

“DOĞRU DEĞİŞİKLİKLERLE OYUNA HÜKMEDİLEBİLİRDİ”

İkinci yarı yapılan değişiklikler doğru değildi. Daha farklı değişikliklerle oyuna hükmedebilirlerdi. Fenerbahçe için üzücü bir akşam oldu. Umarım bu maçın analinizi iyi yaparlar ve bir sonraki maça daha iyi çıkarlar.”


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın